Blog - Ekspercki poradnik producenta okien i drzwi Bertrand

Blog ekspercki firmy Bertrand powstał po to, abyśmy mogli dzielić się z Państwem naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z branży okiennej. W tym miejscu regularnie pojawiają się artykuły, zawierające fachowe porady naszych ekspertów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi lub jak dokonać prawidłowego montażu okien, wystarczy śledzić blog na bieżąco.

Metody wykończenia drewna


Zalety drewna

Drewno to naturalny materiał, znany i doceniany przez człowieka od zarania dziejów. Jest najbardziej tradycyjnym i ciepłym surowcem, który dzięki bogatej kolorystyce dopasuje się do każdego wnętrza.

Różne rodzaje drewna


W naszej ofercie znajdują się okna z różnych gatunków drewna, takich jak: sosna, dąb, sapeli, meranti, modrzew syberyjski i inne w zależności od wymagań klientów.

Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii przygotowania drewna i jego obróbki udało nam się wydobyć najważniejsze zalety tego materiału i uzyskać stolarkę o dużym stopniu trwałości i funkcjonalności, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Metody wykończenia drewna wpływają nie tylko na ich trwałość, ale na wygląd wykonanych z niego wyrobów.

Do każdego okna podchodzimy z najwyższą starannością dbając o każdy szczegół, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szereg metod wykończenia okien, min.

- Szczotkowanie drewna: metoda ta polega na postarzaniu drewna szczotką drucianą, osadzoną na szlifierce. Za jej pomocą usuwamy miękkie części tkanek roślinnych, a tym samym nadajemy powierzchni wyraźną fakturę i uwypuklamy rysunek słojów, otrzymując przy tym niepowtarzalny wygląd.

 

 

- Olejowanie drewna:  Olej wcierany w powierzchnię drewna, wnika w jego strukturę, dzięki czemu wzmacnia go od wewnątrz, ale jednocześnie skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Oleje nie tworzą powłoki,  co korzystanie wpływa na efekt dekoracyjny, pozwalając na wyeksponowanie struktury drewna (jest wyczuwalna pod palcami). Tym samym dają bardzo naturalne wykończenie, drewno wygląda niemal jak surowe.

 metody wykończenia drewna

 

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.