Blog - Ekspercki poradnik producenta okien i drzwi Bertrand

Blog ekspercki firmy Bertrand powstał po to, abyśmy mogli dzielić się z Państwem naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z branży okiennej. W tym miejscu regularnie pojawiają się artykuły, zawierające fachowe porady naszych ekspertów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi lub jak dokonać prawidłowego montażu okien, wystarczy śledzić blog na bieżąco.

Niezawodny design KONTUR

KONTUR, czyli system PVC premium z opcją nakładek aluminiowych, to połączenie niezawodnej funkcjonalności i nowoczesnego, opartego na prostych konturach, designu. Wszystko to łączy się z wyjątkową ochroną antywłamaniową (płetwa z twardego PVC, dodatkowe wzmocnienia konstrukcji profilu) nawet do klasy RC3 oraz najlepszymi wartościami izolacji termicznej (wartość Uf na poziomie 1,0 W/(m²K), akustycznej i statyki.

 

Aspekty te uzyskane zostały dzięki specjalnej konstrukcji, głębokości zabudowy 82,5 mm oraz uszczelnieniu środkowemu czy zastosowaniu szyb o odpowiedniej grubości wraz z dopasowanymi uszczelkami. Zwiększoną stabilność zapewniają natomiast wzmocnienia w obrębie całości oraz zastosowanie technik klejenia - szklenie statyczne na sucho (technologia STV®) czy klejenie na mokro.

 

 

System KONTUR, dzięki smukłym profilom, umożliwia maksymalne naturalne naświetlenie pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i stabilności. Okna wykonane w tej technologii mogą być wkomponowane zarówno w bryłę nowych budynków jak i tych poddawanych renowacji.

 

Opcjonalnie profile w systemie KONTUR mogą także zostać wykonane z połączenia PVC oraz aluminium, a dzięki nakładkom aluminiowym w bogatej palecie kolorów RAL – stać się częścią konstrukcji aluminiowych. Dodatkowo, niebawem, możliwe będzie także wykończenie w technologii acrylcolor, czyli z wykorzystaniem szkła akrylowego.

 

Profile wykonane w technologii KONTUR są przystosowane do zautomatyzowanej obróbki u producenta, przeznaczone zarówno do nowoczesnych linii produkcyjnych, jak i do zautomatyzowanej obróbki w zakresie technologii klejenia.

 

Dzięki optymalnemu zastosowaniu nakładek aluminiowych wygląd okien zaprojektować można na wiele sposobów. Dostępne są dwa rodzaje nakładek – klasyczne oraz wariant z licującym się skrzydłem z ramą.

 

Należy podkreślić, że takie wykończenie takie jest nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nakładki dostępne są we wszystkich odcieniach palety RAL, a dodatkowo dzięki szerokiej gamie folii dekoracyjnych możliwe jest projektowanie kolorowych profili okiennych i drzwiowych. Na życzenie dostępne są również dodatkowe odcienie i tekstury.

 

Kwestią wyróżniającą KONTUR jest również bezpieczeństwo, które uzyskujemy dzięki uszczelnieniu twardego PVC. Nie od dziś wiadomo, że okna, drzwi balkonowe, czy tarasy stanowią słaby punkt w kontekście ochrony antywłamaniowej. Kontur stanowi świetną odpowiedź na tę potrzebę, albowiem znajdująca się na ramie płetwa antywłamaniowa z twardego PVC uniemożliwia wyważenie skrzydła poprzez włożenie śrubokrętu między ramę a skrzydło, zaś dodatkowe wzmocnienia konstrukcji profilu wspierają ogólną koncepcję antywłamaniową. 

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.