Systemy wentylacji Bertrand

CAIRE® flex

wentylacja pasywna – kompaktowa i dyskretna

oszczędność energii

zdrowy tryb życia

zabezpieczenie przed wilgocią

ochrona przed hałasem

bezpieczeństwo

autonomiczne działanie

pasywny nawiewnik przylgowy

Działanie pasywnego nawiewnika CAIRE® flex polega na wyrównaniu ciśnienia pomiędzy powietrzem wewnętrznym a zewnętrznym. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają dyskretny montaż w przyldze okiennej. W przypadku spadku ciśnienia nawiewnik przylgowy zapewnia napływ powietrza do wewnątrz lub odprowadza powietrze na zewnątrz. Przy silnym wietrze klapki nawiewne zamykają się, co pozwala uniknąć przeciągów. System wentylacji pasywnej jest prosty, a przy tym skuteczny, niezawodny i ekonomiczny. Zapewnia stałą  wentylację podstawową, zapobiega powstawaniu pleśni i działa całkowicie samodzielnie.

obszary zastosowania


CAIRE® flex jest nawiewnikiem przylgowym do zastosowania w istniejących i nowych budynkach. System umożliwia stałą wymianę powietrza przy zamkniętych oknach bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni poprzez usuwanie wilgotnego powietrza na zewnątrz. Kontrola nawiewnika przez użytkownika nie jest konieczna, stąd system jest odporny na uszkodzenia i wymaga konserwacji jedynie w niewielkim zakresie. CAIRE® flex jest łatwy w montażu, praktycznie niewidoczny i pasuje do różnych typów systemów okiennych. Natężenie przepływu powietrza można zwiększyć, montując w oknach kilka nawiewników przylgowych.

napływ powietrza do pomieszczenia


CAIRE® flex umożliwia dopływ świeżego powietrza do przylgi przez odpowiednio ukierunkowane otwory oraz dalej, do wnętrza pomieszczenia, przez górną część okna po wewnętrznej stronie. Jest to idealne rozwiązanie zapewniające komfortową wentylację podstawową, które odprowadza wilgoć na zewnątrz i skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni. W zależności od różnicy ciśnienia powietrza, system gwarantuje przepływ powietrza od 2 do 13 m3 na godzinę. Przy silnym wietrze, CAIRE® flex zamyka się samoczynnie i zapobiega przeciągom.
caire flex

budowa i działanie

CAIRE® flex może być stosowany niezależnie od typu systemu okien PCV z uszczelkami przylgowymi o różnych głębokościach montażu. Nawiewnik przylgowy okna umieszcza się pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą (zamiast uszczelki przylgowej skrzydła). Gdy jest w kolorze uszczelki okiennej, pozostaje praktycznie niewidoczny. CAIRE® flex automatycznie reaguje nawet na najmniejszy ruch powietrza. Przy silnym wietrze system zapewnia wymaganą szczelność okien, natomiast przy normalnej pogodzie pozwala na przepływ świeżego powietrza do środka.
 
CAIRE® flex jest praktycznie niewidoczny. Nawiewnik jest ukryty w przyldze okna, jest łatwy w montażu i modernizacji. Nawet przy najmniejszych różnicach ciśnień bez problemu doprowadza świeże powietrze do domu bez konieczności otwierania okien. Pleśń nie ma tu żadnych szans.
 
caire flex

pozostałe systemy wentylacyjne CAIRE®

CAIRE® smart

To aktywny, zdecentralizowany system wentylacyjny wyposażony w czujniki do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniach, mający opcję zintegrowania z systemem domu inteligentnego. Dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła rozwiązanie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych o średniej i dużej powierzchni.

poznaj CAIRE® smart
caire smart system wentylacji

inteligentny, wydajny, praktyczny

CAIRE® MIKrovent

Aktywny, zdecentralizowany systemem wentylacyjnym z rekuperacyjnym modułem odzysku ciepła, do montażu po zewnętrznej stronie ścian. Dostępny jest w wielu rozmiarach, umożliwiających zastosowanie w wielu obszarach użytkowych. System można zintegrować z istniejącymi lub nowymi budynkami. Jego wielką zaletą jest fakt, że nie zmniejsza on powierzchni okien.

poznaj CAIRE® MIKrovent
caire MIKrovent system wentylacji

montaż w dowolnym miejscu, również w dużych pomieszczeniach

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.