Systemy wentylacji Bertrand

CAIRE® smart

wentylacja pasywna – kompaktowa i dyskretna

oszczędność energii

zdrowy tryb życia

zabezpieczenie przed wilgocią

ochrona przed hałasem

bezpieczeństwo

autonomiczne działanie

odzysk ciepła

inteligentne sterowanie (aplikacja)

filtr powietrza w zestawie

aktywna i inteligentna wentylacja

System aktywnej wentylacji CAIRE® smart generuje aktywny przepływ powietrza. Precyzyjny system czujników mierzy temperaturę i wilgotność powietrza i steruje dopływem świeżego powietrza w sposób w pełni zautomatyzowany lub indywidualnie zdefiniowany przez użytkownika. Aktywna wentylacja może tłoczyć duże ilości powietrza – jest więc właściwym wyborem do wentylowania dużych pomieszczeń lub całych mieszkań w sposób energooszczędny, bez konieczności robienia czegokolwiek i poświęcania na to czasu przez domowników.

obszary zastosowań

System CAIRE® montowany jest z boku lub u góry okna. Wszystkie komponenty są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach powierzchni dzięki czemu doskonale dopasowują się do systemu okiennego. Obudowę można pokryć izolacją i tynkiem. CAIRE® smart dostarcza świeże powietrze niezależnie od ciśnienia atmosferycznego w 5 zakresach nawiewowych. Zintegrowane czujniki automatycznie inicjują proces wentylacji, dzięki czemu temperatura i wilgotność powietrza w pomieszczeniu pozostają na właściwym poziomie. System optymalizuje klimat w pomieszczeniu, zapewniając ochronę przed wilgocią, alergenami, owadami i hałasem. Jednocześnie, dzięki inteligentnemu wykorzystaniu energii grzewczej, pozwala obniżyć koszty ogrzewania.

budowa i działanie

System CAIRE® montowany jest z boku lub u góry okna. Przepływ powietrza wynosi od 4 do 40 m³ na godzinę, przy czym powietrze wywiewane i nawiewane przepływa przez starannie odseparowane kanały. Dwa filtry klasy ISO Coarse 50% (opcjonalnie ISO ePM25 70%) odfiltrowują kurz, pyłki i inne szkodliwe cząsteczki. Są przy tym łatwe do wymiany. Wysoce wydajny wymiennik ciepła minimalizuje straty ciepła.

caire smart

opcje montażu (montaż podtynkowy)

Komponenty CAIRE® smart są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach powierzchni dzięki czemu doskonale dopasowują się do systemu okiennego, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. System wentylacyjny można zamontować pod izolacją i tynkiem. Część bazowa kanału na górze, którą można poszerzyć za pomocą adaptera z kratką 20 mm pozwala na łatwy montaż w kompozytowym systemie izolacji termicznej, niezależnie od jej grubości. Przy oknie widoczne są tylko wąskie kratki wlotu i wylotu powietrza.

 
montaz_smart_1.jpg
montaz_smart_2.jpg

odzysk ciepła z wymiennikiem ciepła

CAIRE® smart spełnia najwyższe standardy efektywności energetycznej, ponieważ system ten opiera się na rekuperacyjnym odzyskiwaniu ciepła: Powietrze wywiewane i nawiewane spotykają się pośrednio w wysoko wydajnym krzyżowym wymienniku ciepła (sprawność do 91%), przy czym powietrze wywiewane przekazuje swoje ciepło powietrzu nawiewanemu. Energia cieplna, która ogrzała pomieszczenia, nie zostaje utracona – jest ona wykorzystywana w systemie wentylacyjnym do ogrzania świeżego powietrza. Do domu trafia tylko świeże, oczyszczone i już wstępnie ogrzane powietrze.
caire-smart3.jpg

autonomiczne działanie

CAIRE® smart pracuje w pełni autonomicznie. W trybie automatycznym odbywa się to za pomocą czujników: Gdy tylko wilgotność powietrza przestaje być na pożądanym poziomie, CAIRE® smart automatycznie rozpoczyna wietrzenie, usuwając wilgoć i nawiewając do wnętrza świeże, oczyszczone powietrze. W ten sposób w pomieszczeniu wytwarza się zdrowy klimat – bez angażowania mieszkańców. Nawet gdy nie ma nikogo w domu, pomieszczenia są zawsze optymalnie wentylowane.

obsługa poprzez aplikację lub bez niej

CAIRE® smart może być obsługiwany klasycznie – za pomocą czujnika dotykowego bezpośrednio na urządzeniu lub przyciskiem montowanym podtynkowo. Opcjonalnie można podłączyć CAIRE® smart do sieci przez Wi-Fi i sterować za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie.
caire smart app google play
caire smart app app store
caire smart app

łatwa integracja z systemem inteligentnego domu

CAIRE® smart można łatwo zintegrować z systemem inteligentnego domu. Czasami po dłuższym prysznicu istnieje potrzeba intensywniejszej wentylacji – istnieje wówczas możliwość inteligentnego wentylowania pomieszczeń. Sterowanie CAIRE® smart może się również odbywać spoza domu czy mieszkania za pośrednictwem platformy Smart Home. W ten sposób użytkownik ma wgląd we wszystkie aspekty klimatu w swoich czterech ścianach, zarządza wszystkimi funkcjami centralnie za pomocą kilku kliknięć lub poprzez sterowanie głosowe.

współpraca z istniejącymi elementami

Nieważne, jak inteligentny jest lub będzie dom: CAIRE® smart świetnie dogada się z już istniejącymi elementami automatyki domowej. Można również stworzyć własną „aplikację do wszystkiego” i w pełni zintegrować z nią system wentylacyjny CAIRE®. Pomieszczenia, urządzenia czy poziomy funkcjonalne (wentylacja, ogrzewanie, światło itp.) można dobrać i ustawiać wedle życzenia. Warunkiem jest dodatkowe zastosowanie bramki firmy Mediola*.
caire smart app

pozostałe systemy wentylacyjne CAIRE®

CAIRE® flex

Działanie pasywnego nawiewnika polega na wyrównaniu ciśnienia pomiędzy powietrzem wewnętrznym a zewnętrznym. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają dyskretny montaż w przyldze okiennej. Nawiewnik zapewnia stałą wentylację podstawową, zapobiega powstawaniu pleśni i działa całkowicie samodzielnie.

poznaj CAIRE® flex
caire flex system wentylacji

mały, niewidoczny, dyskretny

CAIRE® MIKrovent

Aktywny, zdecentralizowany systemem wentylacyjnym z rekuperacyjnym modułem odzysku ciepła, do montażu po zewnętrznej stronie ścian. Dostępny jest w wielu rozmiarach, umożliwiających zastosowanie w wielu obszarach użytkowych. System można zintegrować z istniejącymi lub nowymi budynkami. Jego wielką zaletą jest fakt, że nie zmniejsza on powierzchni okien.

poznaj CAIRE® MIKrovent
caire MIKrovent system wentylacji

montaż w dowolnym miejscu, również w dużych pomieszczeniach

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.