Bertrand Fenêtres et Portes

Rolety screen

Funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie zapobiegające nadmiernemu naświetlaniu i nagrzewaniu pomieszczeń. Dostępne w kilku wariantach mocowania, obsługi, przezierności materiału oraz koloru zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

  1. Pozwala na zacienienie pomieszczenia
  2. Obniża temperaturę wewnątrz budynku
  3. Estetyczny wygląd
  4. Proste w obsłudze, użytkowaniu i konserwacji
  5. Możliwość zastosowania różnych wariantów otwierania
  6. Różne warianty kolorystyczne rolety oraz całego mechanizmu

Rolety screen to rozwiązanie przeciw naświetlaniu i podnoszeniu temperatury wewnątrz pomieszczeń. Gdy promienie słoneczne docierają do powierzchni rolety, część z nich jest odbijana, a reszta pochłaniana i odprowadzana. Materiał nie przepuszcza rażącego światła, a także promieni UV, a dzięki jego zastosowaniu temperatura wewnątrz może być nawet kilka stopni mniejsza niż wewnątrz.

Wykonane są z włókna szklanego powlekanego strukturą z PVC. Rolety wraz ze skrzynką i prowadnicami mocuje się na zewnątrz budynków. Skrzynki podtynkowe dostępne w dwóch wielkościach: 105 mm i 125 mm, adaptacyjne (widoczne) w trzech: 95 mm, 105 mm i 125 mm oraz wariantach:
• kwadratowa (pod kątem 90°),
• z giętym czołem (pod kątem 45°)
• owalna

Skrzynka podtynkowa daje możliwość ukrycia ponad połowy prowadnicy w ścianie, co znacznie wpływa nie tylko na aspekt użytkowy, ale też wizualny.

Maksymalne wymiary systemów dla obu wariantów to do 6 m szerokości i 5 m wysokości. Łączna powierzchnia nie może przekraczać 18 m². W przypadku większych konstrukcji istnieje możliwość podziału rolety i zastosowania specjalnych słupków.

W zależności od wybranego silnika mechanizmem sterować można za pomocą przycisku naściennego lub bezprzewodowo (przez Bluetooth, Wi-Fi). Dostępna jest także wersja z panelem słonecznym zapewniającym samoczynne ładowanie mechanizmu, bez potrzeby montażu dodatkowych elementów.

Materiał z zamkiem błyskawicznym w prowadnicach, dzięki czemu stają się bardziej szczelne oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Rozwiązanie dostępne w trzech wariantach:
• Podstawowym (przezierność 1, 3, 5 lub 10%)
• Lunar (przezierność 0%)
• Solar (przezierność 3%)

Dwa ostatnie mają funkcję całkowitego zaciemnienia pomieszczeń, a także odprowadzania wilgoci.

Inne zalety tego rozwiązania to łatwy montaż oraz demontaż, a także przeprowadzanie serwisu i konserwacja, do której wystarczy miękka szczotka lub gąbka i czysta woda. Gdy pojawią się uporczywe plamy, można użyć mydła (bez olejków i substancji zapachowych) rozpuszczonego w wodzie o temperaturze 20 – 40 °C. Należy czyścić napiętą i całkowicie opuszczoną tkaninę, aby nie uszkodzić włókien, a następnie suszyć na świeżym powietrzu.

Materiał rolet, skrzynki oraz prowadnice dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych z palety RAL. Istnieje również możliwość zastosowania różnych barw tkaniny po każdej ze stron.

Produit Rolety screen est disponible dans les versions suivantes

demander à propos du produit

Jeśli masz pytania dotyczące produktu Rolety screen lub jesteś zainteresowany współpracą, nie zwlekaj - wypełnij nasz formularz kontaktowy.