Bertrand Fenêtres et Portes

Zalety systemów tarasowych – Blog producenta okien i drzwi

Czy wzrost zainteresowania systemami tarasowymi w budynkach jednorodzinnych to modny trend czy prawidłowy kierunek rozwoju budownictwa? Jak dobrze wybrać drzwi tarasowe? Jakie są plusy i minusy dużych przeszkleń? Wyjaśnimy, jakie drzwi wybrać do domu.

Doceń zalety dużych przeszkleń

Duże przeszklenia wnoszą do pomieszczenia więcej światła, pozwalają cieszyć się pięknym widokiem za oknem oraz dają optyczne poczucie większej przestrzeni. 

Kolejną zaletą zastosowania systemów tarasowych jest przenikanie się powierzchni domu i ogrodu, co w pogodne dni stwarza możliwości obcowania z naturą bez wychodzenia z pomieszczenia.

Przeszklenia o niestandardowych wymiarach są również wizytówką nowoczesnych konstrukcji. Współczesna technologia energooszczędna pozwala na stosowanie przeszkleń zapewniających wartość współczynnika przenikalności ciepła na poziomie, który gwarantuje dobrą izolacyjność cieplną.

Wśród obaw, jakie obserwujemy u Klientów przeważa kwestia nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni Rozwiązaniem tego problemu są jednak rolety  wewnętrzne i zewnętrzne, które firma BERTRAND posiada w ofercie. Natomiast w okresie zimowym docenimy każdą chwilę z wpadającymi promieniami słonecznymi.

ZOBACZ NASZE PRODUKTY W SALONACH SPRZEDAŻY

Systemy tarasowe w firmie BERTRAND

W ofercie firmy BERTRAND znajdują się systemy tarasowo balkonowe z drewna, PVC, aluminium i drewna- aluminium. Jak w każdym naszym produkcie, również w tych systemach gwarantujemy bezpieczeństwo i komfort użytkowania, co przy przeszkleniach o ponadstandardowych wymiarach jest kwestią kluczową.  

Ofertę systemów tarasowych firmy BERTRAND dzielimy na:

Drzwi podnośno- przesuwne (HST)

 Do największych zalet systemu drzwi podnośno-przesuwnych jest fakt, że można go zastosować na dużych powierzchniach (nawet do kilkunastu metrów), co pozwala na nieograniczone zastosowanie systemu HST w domach jednorodzinnych.

Cechami tego systemu są:

 • duże powierzchnie,
 • pełna swoboda w aranżacji powierzchni,
 • skrzydło przesuwane równolegle do prowadnicy,
 • niski próg (szklenie skrzydła stałego do poziomu podłogi)

Drzwi uchylno- przesuwne (PSK)

Drzwi uchylno-przesuwne stwarzają mniejsze możliwości powierzchniowe w porównaniu z HST. Zastosowanie systemu PSK jest jednak korzystniejsze cenowo dla Klienta, dla którego wielkogabarytowe przeszklenia nie są priorytetem.

System drzwi PSK wyróżnia:

 • możliwość uchylenia,
 • indywidualnie dobierana kolorystyka,
 • dowolny materiał

Portes accordéon

 Drzwi harmonijkowe to rozwiązanie dla osób, którym zależy na całkowitym otworzeniu domu na ogród.

System ten umożliwia:

 • stworzenie szerokiego przejścia,
 • konstrukcja długości nawet kilkunastu metrów, co pozwala otworzyć dom na ogród,
 • zastosowanie różnorodnych technologii (aluminium, PVC, drewno).

MASZ PYTANIA? – ZADZWOŃ DO NASZYCH DORADCÓW!

Artline

System Artline wyróżnia bardzo wąska rama oraz wysokie parametry termoizolacyjne (wskaźnik UDans=0,85 W/m2K). Artline osiąga najlepsze parametry użytkowe, co wyróżnia go w ofercie firmy BERTRAND.

System Artline charakteryzuje:

 • bardzo wąska rama na styku skrzydeł,
 • wysokie parametry termoizolacyjne,
 • lekki i harmonijny wygląd.

Pomyśl o przeszkleniach na etapie projektu

Bardzo ważne jest, aby systemy tarasowe wziąć pod uwagę już na etapie projektu budynku. Niestety Klienci często zapominają, jak ważne jest uwzględnienie w początkowej fazie budowy systemów tarasowych. W późniejszym etapie budowy wydłuża to czas realizacji oraz naraża Klienta na koszty związane z dopasowaniem budynku do systemów z dużym przeszkleniem.

Indywidualne podejście do Klienta

Przy wyborze odpowiedniego systemu tarasowego istotne jest indywidualne podejście do Klienta. Doradcy w firmie BERTRAND znają możliwości techniczne każdego rozwiązania oraz posiadają wieloletnie doświadczenie w wyborze okien i drzwi dla Klienta.

Zapytaj eksperta o więcej informacji

Parlez de notre offre

Nous avons préparé quelque chose de spécial pour vous

Articles recommandés

Okna drewniane potrafią wprawić w zachwyt niejedną osobę, ale mimo tego większość klientów nie decyduje się na ich zakup. Nie…

Les vrais héros ne portent pas de cape. Même si c'est un cliché, c'est tellement vrai dans ce cas...

Des fenêtres propres sont la carte de visite de chaque maison. Malheureusement, obtenir des fenêtres parfaitement propres et sans traces peut être un défi. Nous en avons préparé quelques-uns…