Bertrand Windows and Doors

Reliable contour design

KONTUR, czyli system PVC premium z opcją nakładek aluminiowych, to połączenie niezawodnej funkcjonalności i nowoczesnego, opartego na prostych konturach, designu. Wszystko to łączy się z wyjątkową ochroną antywłamaniową (płetwa z twardego PVC, dodatkowe wzmocnienia konstrukcji profilu) nawet do klasy RC3 oraz najlepszymi wartościami izolacji termicznej (wartość Uf na poziomie 1,0 W/(m²K), akustycznej and statyki.

Aspekty te uzyskane zostały dzięki specjalnej konstrukcji, głębokości zabudowy 82,5 mm oraz uszczelnieniu środkowemu czy zastosowaniu szyb o odpowiedniej grubości wraz z dopasowanymi uszczelkami. Zwiększoną stabilność zapewniają natomiast wzmocnienia w obrębie całości oraz zastosowanie technik klejenia – szklenie statyczne na sucho (technologia STV®) czy klejenie na mokro.

System KONTUR, dzięki smukłym profilom, umożliwia maksymalne naturalne naświetlenie pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i stabilności. Okna wykonane w tej technologii mogą być wkomponowane zarówno w bryłę nowych budynków jak i tych poddawanych renowacji.

Opcjonalnie profile w systemie KONTUR mogą także zostać wykonane z połączenia PVC oraz aluminium, a dzięki nakładkom aluminiowym w bogatej palecie kolorów RAL – stać się częścią konstrukcji aluminiowych. Dodatkowo, niebawem, możliwe będzie także wykończenie w technologii acrylcolor, czyli z wykorzystaniem szkła akrylowego.

Dzięki optymalnemu zastosowaniu nakładek aluminiowych wygląd okien zaprojektować można na wiele sposobów. Dostępne są dwa rodzaje nakładek – klasyczne oraz wariant z licującym się skrzydłem z ramą.

Należy podkreślić, że takie wykończenie takie jest nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nakładki dostępne są we wszystkich odcieniach palety RAL, a dodatkowo dzięki szerokiej gamie folii dekoracyjnych możliwe jest projektowanie kolorowych profili okiennych i drzwiowych. Na życzenie dostępne są również dodatkowe odcienie i tekstury.

Kwestią wyróżniającą KONTUR jest również bezpieczeństwo, które uzyskujemy dzięki uszczelnieniu twardego PVC. Nie od dziś wiadomo, że okna, drzwi balkonowe, czy tarasy stanowią słaby punkt w kontekście ochrony antywłamaniowej. Kontur stanowi świetną odpowiedź na tę potrzebę, albowiem znajdująca się na ramie płetwa antywłamaniowa z twardego PVC uniemożliwia wyważenie skrzydła poprzez włożenie śrubokrętu między ramę a skrzydło, zaś dodatkowe wzmocnienia konstrukcji profilu wspierają ogólną koncepcję antywłamaniową. 

Talk about our offer

We have prepared something special for you

Recommended articles

Wooden windows can delight many people, but despite this, most customers do not decide to buy them. NO…

Real heroes don't wear capes. Although this is quite a cliché, it is so true in this case...

Clean windows are the calling card of every home. Unfortunately, achieving perfectly clean, streak-free windows can be a challenge. We have prepared some…