Bramy Garażowe

Bramy BERTRAND to funkcjonalne, solidne, bezpieczne
i dopasowane wyglądem do elewacji rozwiązania.

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE

 

Sposób, w który działają daje możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe. Niemal nieograniczone możliwości wykończenia pozwalają na tworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych rozwiązań.

Bramy segmentowe dopasować można do różnych typów garaży i szerokości wjazdu – także do garaży podwójnych. Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną.

k2 rfs 680x720 680x720


BEZ PRZETŁOCZEŃ, PROFIL 60 mm

Najcieplejsza brama garażowa BERTRAND – stworzona z myślą o rosnącej energooszczędności naszych domów. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.

k2 rc 680x720


TŁOCZENIE WĄSKIE

Tłoczenie wąskie jest popularnym wzorem, pasującym do domów w rozmaitych stylach. Jednym z atutów tego tłoczenia jest atrakcyjny stosunek ceny do wysokiej jakości bram.

FAKTURY PANELI:

 • SLICK okleina
 • SLICK RAL
 • malowanie strukturalne
 • WOODGRAIN dekory drewna
 • WOODGRAIN RAL
k2 rs 680x720


TŁOCZENIE SZEROKIE

Tłoczenie szerokie to wzór, który sprawdzi się zarówno w domach
o klasycznym, jak i nowoczesnym wyglądzie. Interesująca alternatywa
dla przetłoczeń wąskich.

FAKTURY PANELI:

 • SLICK okleina
 • SLICK RAL
 • malowanie strukturalne
 • WOODGRAIN RAL
k2 rf 680x720


BEZ PRZETŁOCZEŃ

Brama bez przetłoczeń to elegancka, prosta forma. Dobrze komponuje
się z różnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Styl tej bramy podkreślić
można stosując odważną kolorystykę RAL lub dekory
o wyraźnej strukturze drewna np. sosna antyczna.

FAKTURY PANELI:

 • SLICK okleina
 • SLICK RAL
 • malowanie strukturalne
 • WOODGRAIN RAL
k2 rm 680x720

 

V-PROFILOWANIE

V-profilowanie to wzór, który nadaje bramom wyjątkowy, nowoczesny
wygląd. Innowacyjna forma idealnie komponuje się z najnowszymi
trendami architektonicznymi.

FAKTURY PANELI:

 • V–PROFILOWANIE

 

k2 ra 680x720


KASETONY

Wzór w kasetony polecamy osobom ceniącym urok i ciepło domów o
tradycyjnym lub rustykalnym charakterze.

FAKTURY PANELI:

 • WOODGRAIN RAL

Ciepła brama – panel 40 lub 60 mm

Bramy segmentowe BERTRAND są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Dzięki temu bramy te posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U= 1,12 [W/m2K] .

Dla domów energooszczędnych mamy ofertę specjalną: bramę VENTE K2 RFS 60 
o grubości zwiększonej do 60 mm. Ta wyjątkowo ciepła brama posiada dodatkowo podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą 
a kątownikami. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m2K].

Kształt łuku górnego

ciepla brama 1

Solidna konstrukcja

Bez względu na to jak dobrze brama wygląda z zewnątrz, nie należy zapominać o tym, że powinna być przede wszystkim solidnie wykonana. Warto zatem sprawdzić, jak brama wygląda od wewnątrz.

W mechanizmach bram stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu, a także zapewniają niezawodność i estetyczny wygląd również od środka.

Ocynk antykorozyjny

ocynk

Wszystkie elementy metalowe bram są zabezpieczone przed korozją.

Bezpieczna codzienność

Wciąż udoskonalamy nasze produkty, wprowadzając w nich rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowania i zabezpieczające działanie mechanizmów. W każdej bramie montujemy dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny.

Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach dodatkowo wyposażyć możemy w osłony chroniące palce. Również segmentom bram nadaliśmy specjalnie zaprojektowany, bezpieczny kształt.

FOTOKOMÓRKA
BEZPIECZNE PANELE

Wygodna obsługa

Wygodna brama jest urządzeniem bezproblemowym w obsłudze, niezawodnym i cichym. Komfort użytkowania zapewnia między innymi najlepsza automatyka. Mechanizmy zastosowane w naszych produktach to urządzenia renomowanych producentów. Gwarantują łatwą i bezproblemową obsługę, a także umożliwiają wpięcie bramy w dowolny system „domu inteligentnego” i instalacje alarmowe.

Stosujemy w bramach łożyskowane rolki. Zminimalizowaliśmy również ilość połączeń na prowadnicach. Dzięki tym rozwiązaniom praca bramy jest cicha i płynna. Każdą wyprodukowaną przez nas bramę, niezależnie od wymiaru, można bez problemu otworzyć jedną ręką bez użycia siły. Umożliwiają to dwie sprężyny skrętne, zapewniające optymalne wyważenie bramy.

ŁOŻYSKOWANE ROLKI Z OSŁONKĄ
AUTOMATYKA

Kolory

Bramy segmentowe Bertrand dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki.

UWAGA! Ze względu na technologię cyfrową prezentowane kolory mogą różnić się od oryginałów.

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.