Bertrand Windows and Doors

Wood finishing methods

Drewno to naturalny materiał, znany i doceniany przez człowieka od zarania dziejów. Jest najbardziej tradycyjnym i ciepłym surowcem, który dzięki bogatej kolorystyce dopasuje się do każdego wnętrza.

Różne rodzaje drewna

W naszej ofercie znajdują się okna z różnych gatunków drewna, takich jak: sosna, dąb, sapeli, meranti, modrzew syberyjski i inne w zależności od wymagań klientów.

Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii przygotowania drewna i jego obróbki udało nam się wydobyć najważniejsze zalety tego materiału i uzyskać stolarkę o dużym stopniu trwałości i funkcjonalności, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Metody wykończenia drewna wpływają nie tylko na ich trwałość, ale na wygląd wykonanych z niego wyrobów.

Do każdego okna podchodzimy z najwyższą starannością dbając o każdy szczegół, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szereg metod wykończenia okien, min.

– Szczotkowanie drewna: metoda ta polega na postarzaniu drewna szczotką drucianą, osadzoną na szlifierce. Za jej pomocą usuwamy miękkie części tkanek roślinnych, a tym samym nadajemy powierzchni wyraźną fakturę i uwypuklamy rysunek słojów, otrzymując przy tym niepowtarzalny wygląd.

Olejowanie drewna

Olej wcierany w powierzchnię drewna, wnika w jego strukturę, dzięki czemu wzmacnia go od wewnątrz, ale jednocześnie skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Oleje nie tworzą powłoki,  co korzystanie wpływa na efekt dekoracyjny, pozwalając na wyeksponowanie struktury drewna (jest wyczuwalna pod palcami). Tym samym dają bardzo naturalne wykończenie, drewno wygląda niemal jak surowe.

Talk about our offer

We have prepared something special for you

Recommended articles

Wooden windows can delight many people, but despite this, most customers do not decide to buy them. NO…

Real heroes don't wear capes. Although this is quite a cliché, it is so true in this case...

Clean windows are the calling card of every home. Unfortunately, achieving perfectly clean, streak-free windows can be a challenge. We have prepared some…