Bertrand Okna i Drzwi

Metody wykończenia drewna

Drewno to naturalny materiał, znany i doceniany przez człowieka od zarania dziejów. Jest najbardziej tradycyjnym i ciepłym surowcem, który dzięki bogatej kolorystyce dopasuje się do każdego wnętrza.

Różne rodzaje drewna

W naszej ofercie znajdują się okna z różnych gatunków drewna, takich jak: sosna, dąb, sapeli, meranti, modrzew syberyjski i inne w zależności od wymagań klientów.

Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii przygotowania drewna i jego obróbki udało nam się wydobyć najważniejsze zalety tego materiału i uzyskać stolarkę o dużym stopniu trwałości i funkcjonalności, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Metody wykończenia drewna wpływają nie tylko na ich trwałość, ale na wygląd wykonanych z niego wyrobów.

Do każdego okna podchodzimy z najwyższą starannością dbając o każdy szczegół, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szereg metod wykończenia okien, min.

– Szczotkowanie drewna: metoda ta polega na postarzaniu drewna szczotką drucianą, osadzoną na szlifierce. Za jej pomocą usuwamy miękkie części tkanek roślinnych, a tym samym nadajemy powierzchni wyraźną fakturę i uwypuklamy rysunek słojów, otrzymując przy tym niepowtarzalny wygląd.

Olejowanie drewna

Olej wcierany w powierzchnię drewna, wnika w jego strukturę, dzięki czemu wzmacnia go od wewnątrz, ale jednocześnie skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Oleje nie tworzą powłoki,  co korzystanie wpływa na efekt dekoracyjny, pozwalając na wyeksponowanie struktury drewna (jest wyczuwalna pod palcami). Tym samym dają bardzo naturalne wykończenie, drewno wygląda niemal jak surowe.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Lato w pełni, a to oznacza więcej czasu spędzanego na świeżym powietrzu, relaksując się na tarasie lub balkonie. Aby te…

Z radością informujemy, że do naszej oferty dołączyły najnowsze systemy aluminiowe od firmy Cortizo. Te innowacyjne okna i drzwi przesuwne…

Wybór odpowiedniego rodzaju szkła do okien jest kluczowym elementem wpływającym na komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność energetyczną budynku. Dodatkowo właściwy dobór…