Bertrand Okna i Drzwi

Metody wykończenia drewna

Drewno to naturalny materiał, znany i doceniany przez człowieka od zarania dziejów. Jest najbardziej tradycyjnym i ciepłym surowcem, który dzięki bogatej kolorystyce dopasuje się do każdego wnętrza.

Różne rodzaje drewna

W naszej ofercie znajdują się okna z różnych gatunków drewna, takich jak: sosna, dąb, sapeli, meranti, modrzew syberyjski i inne w zależności od wymagań klientów.

Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii przygotowania drewna i jego obróbki udało nam się wydobyć najważniejsze zalety tego materiału i uzyskać stolarkę o dużym stopniu trwałości i funkcjonalności, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Metody wykończenia drewna wpływają nie tylko na ich trwałość, ale na wygląd wykonanych z niego wyrobów.

Do każdego okna podchodzimy z najwyższą starannością dbając o każdy szczegół, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szereg metod wykończenia okien, min.

– Szczotkowanie drewna: metoda ta polega na postarzaniu drewna szczotką drucianą, osadzoną na szlifierce. Za jej pomocą usuwamy miękkie części tkanek roślinnych, a tym samym nadajemy powierzchni wyraźną fakturę i uwypuklamy rysunek słojów, otrzymując przy tym niepowtarzalny wygląd.

Olejowanie drewna

Olej wcierany w powierzchnię drewna, wnika w jego strukturę, dzięki czemu wzmacnia go od wewnątrz, ale jednocześnie skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Oleje nie tworzą powłoki,  co korzystanie wpływa na efekt dekoracyjny, pozwalając na wyeksponowanie struktury drewna (jest wyczuwalna pod palcami). Tym samym dają bardzo naturalne wykończenie, drewno wygląda niemal jak surowe.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Czy można zdobyć najwyższy szczyt na świecie…nie wyjeżdżając przy tym z Polski? Można! Trzeba jednak przejechać się do Warszawy i…

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…