Bertrand Okna i Drzwi

Styl i ciepło z MB 79 SI

Najlepsza izolacja termiczna połączona z nowoczesnym designem, odpowiadającym na potrzeby każdego projektu. To właśnie system MB 79N SI, system z gamy aluminium, w którym wykonać można różne konstrukcje okienne i drzwiowe.

– MB 79N jest naszym najpopularniejszym, aluminiowym systemem okienno-drzwiowym ze względu na swoją uniwersalność – mówi Olaf Bertrand, dyrektor marketingu i eksportu w firmie Bertrand. – System ten jest bardzo dobrze wyceniony względem rynku i charakteryzuje się doskonałym współczynnikiem jakości do ceny, wygląda bardzo atrakcyjnie poprzez zlicowane w jednej linii skrzydło z ramą okienną przez co wygląda bardzo delikatnie i okna otwierane od zewnątrz wyglądają niemalże jak okna stałe. Ramy tego systemu są niższe niż w przypadku systemów z PVC i drewna, wobec czego do pomieszczeń wpada więcej światła. Dodatkowo warto odnotować fakt, że maksymalna wysokość skrzydła okiennego w tym systemie to aż 2,7m, więc absolutna większość zaawansowanych architektonicznie projektów może być wyposażona w owe rozwiązanie.

Z myślą o spełnieniu podwyższonych wymagań izolacyjności termicznej (Uw od 0,64 W/(m2K)) w rozwiązaniu tym zastosowano profile wyposażone we wkłady izolujące i dwukomponentową uszczelkę centralną. Wśród innych zalet tego rozwiązania wymienić można wysoki stopień bezpieczeństwa ze względu na możliwość wykonania drzwi antywłamaniowych (także panelowych) w klasach od RC1 do RC3, doskonałą wodoszczelność (E 1950) oraz kinematykę pozwalającą na budowę wąskich okien otwieranych oraz drzwi czy możliwość zastosowania okuć ukrytych, bez widocznych zawiasów.

Warto zaznaczyć także, iż MB 79N SI zapewnia szeroki zakres szklenia pakietami 2- lub 3-szybowymi (grubość do 63 mm dla okien i 54 mm dla drzwi), co daje możliwość stosowania wszystkich możliwych typów szyb, również akustycznych czy antywłamaniowych. Głębokość tego rozwiązania to 79 mm i 70 mm kolejno dla skrzydła okiennego oraz ościeżnicy i skrzydła drzwi.

– System ten doskonale odnajduje się zarówno w budownictwie rezydencjonalnym jak i komercyjnym. MB 79N dla bardziej wymagających posiada również rozwiązanie z całkowicie ukrytym skrzydłem w ramie od zewnątrz – podkreśla Olaf Bertrand– Takie rozwiązania cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym powodzeniem u naszych klientów. Dodam również, że firma Bertrand może zaproponować rozwiązania z ukrytym skrzydłem również w PVC i drewnie-aluminium w systemach Kubus i Synergic, które również serdecznie polecam.

Produkty w systemie MB 79N SI można skonfigurować w dowolnej kolorystyce, zgodnie z gustem klienta. Dostępna jest szeroka paleta barw, której część prezentujemy poniżej. Warto wspomnieć także, że rozwiązanie to uzyskało certyfikaty przyznawane przez NFRC (National Fenestration Rating Council) oraz AAMA (American Architectural Manufacturers Association). 

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Czy można zdobyć najwyższy szczyt na świecie…nie wyjeżdżając przy tym z Polski? Można! Trzeba jednak przejechać się do Warszawy i…

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…