Bertrand Okna i Drzwi

Bertrand. Specjaliści od zadań specjalnych

Gdy ktoś mówi nam, że coś jest niemożliwe, robimy wszystko aby pokazać, że jest zupełnie inaczej. Wyróżnikiem firmy Bertrand są nietypowe, niełatwe technicznie konstrukcje, co nieraz już udowodniliśmy. Wiele z nich znajduje się daleko poza granicami kraju, inne natomiast są bliżej niż mogłoby się wydawać.

Mowa tutaj konkretnie o Sopocie, gdzie zlokalizowany jest jeden z naprawdę ciekawych projektów – Smolna. To nowoczesne osiedle zawdzięcza swój wyjątkowy wygląd m.in. takim rozwiązaniom jak duża ilość okien narożnych, specjalnie frezowane deski elewacyjne wkomponowane w ciemne fasady. W inwestycji tej wykorzystane zostały także okna drewniane Softline XL, parapety wewnętrzne oraz deski przy wejściach do budynku. Jak można zobaczyć na zdjęciach, całość prezentuje się niezwykle stylowo i choć dopasowanie wszystkich elementów nie było łatwym zadaniem, było warto.

Kolejna ciekawa realizacja z udziałem produktów firmy Bertrand znajduje się za naszą zachodnią granicą, a konkretniej – w Hamburgu. Tam na potrzeby jednej z prywatnych posiadłości wykonane zostały unikatowe, pofalowane, drewniane ramy okienne w dwóch kolorach (kremowo beżowym i zielonym trzcinowym) oraz specjalnie gięte szprosy wiedeńskie tworzące razem owalny kształt. W tym projekcie także zastosowane zostały okna w systemie Softline XL.

W tej krótkiej podróży po wyjątkowych rozwiązaniach autorstwa naszej firmy przenosimy się teraz za ocean – do amerykańskiej miejscowości Yonkers w stanie Nowy Jork. Przeprowadzona tam renowacja historycznego budynku to unaocznienie odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest, aby przy tak dużym przedsięwzięciu każde okno było w pewien sposób różne. Każde z nich ma bowiem inny promień łuku i zostało przygotowane na podstawie indywidualnego szablonu, a na koniec wkomponowano w ceglaną strukturę ściany. System okien zastosowany tutaj to, tak jak w przypadku dwóch opisywanych powyżej lokalizacji, Sofline XL. Warto podkreślić, że dla tej realizacji firma Bertand przygotowała dedykowane brick moldy, czyli rozwiązania stosowanego w celu zamaskowania szczeliny pomiędzy ścianą budynku, a ramą okienną bądź drzwiową.

– Ten projekt jest idealnym przykładem zdolności firmy Bertrand do realizowania zleceń o wysokim stopniu trudności. Zaczynając od konsultacji z architektami, poprzez dział sprzedaży i doradztwa technicznego, a następnie odpowiednie przygotowanie zamówienia produkcyjnego ze względu wiele różnych promieni łuków bazujących na szablonach dostarczonych przez klienta i efektywne czasowo zaplanowanie produkcji – mówi Olaf Bertrand, dyrektor ds. eksportu i marketingu w firmie Bertrand. – Skomplikowanie zlecenia oceniamy jako bardzo wysokie ze względu na wspominane wcześniej promienie łuków, które dotyczyły aż 250 okien z dużą ilością szprosów w każdym polu stałym i otwieranym. Mimo to, zrealizowaliśmy je w krótkim terminie i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, co można dostrzec przyglądając się gładko wyszlifowanemu drewnu i precyzyjnie wykonanym i naklejonym szprosom wiedeńskim.

To nie koniec wyjątkowych rozwiązań, będących wizytówką naszej firmy w kraju i na świecie. Kolejne z nich omówimy już wkrótce w następnych publikacjach.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Czy można zdobyć najwyższy szczyt na świecie…nie wyjeżdżając przy tym z Polski? Można! Trzeba jednak przejechać się do Warszawy i…

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…