Bertrand Okna i Drzwi

Jak swoje okna dekorują nasi klienci?

Dekorowanie parapetu to świetna okazja, aby wyrazić swój styl i dodać indywidualnego charakteru wnętrzom. Niezwykle ważne jest, aby dekoracje były spójne z resztą wystroju pomieszczenia i nie przytłaczały przestrzeni. Odpowiedni wystrój sprawi, że Twoje wnętrze będzie przytulne, ożywione oraz wyeksponuje Twój osobisty charakter!

Poniżej przedstawiamy Wam parę pomysłów, czym możecie udekorować swoje okna oraz zdjęcia , które mogą być dla Was pewną wskazówką lub inspiracją, gdy będziecie zastanawiać się nad tym, co postawić na parapetach w Waszym domu.

 • Rośliny doniczkowe

Klasyka gatunku i zdecydowanie najczęściej spotykana ozdoba polskiego parapetu. Jeśli chodzi o  rodzaj, czy wielkość roślin, to zawsze jest kwestia indywidualna. Małe sukulenty, kaktusy, storczyki, paprocie lub zioła kuchenne, każda, nawet najdrobniejsza roślina umieszczona tuż obok okna doda świeżości i życia każdemu pomieszczeniu.

 • Świeczki i lampiony

Świeczki w eleganckich świecznikach lub małe lampiony to dekoracja nieco odmienna, ale również i taka, która może dodać nieco ciepła i przytulności.

 • Dekoracyjne książki

Kilka starannie wybranych książek o ciekawych okładkach może zupełnie zmienić charakter pomieszczenia.

 • Ramki ze zdjęciami

Podobnie jak kwiaty i rośliny doniczkowe – również klasyka gatunku. Najczęściej spotykane są zdjęcia rodzinne, ale zdarzają się w domach Naszych klientów artystyczne fotografie lub inspirujące cytaty w pięknych ramach.

 • Figurki i rzeźby

Małe dekoracyjne figurki, rzeźby czy kolekcjonerskie przedmioty, albo pamiątki z mniej lub bardziej dalekich podróży. Mogą do pomieszczenia wnieść trochę charakteru, lub też egzotyki.

 • Kosze i pudełka

Dekoracyjne kosze lub pudełka mogą służyć do przechowywania drobnych przedmiotów i dodawać uporządkowanego wyglądu.

 • Wazony z kwiatami

Świeże lub sztuczne kwiaty w eleganckich wazonach. Mogą to być także gałęzie, suszone trawy czy liście.

 • Lampki dekoracyjne

Małe lampki LED, girlandy świetlne lub lampki cotton ball.

 • Misy i tace dekoracyjne

Misy z owocami, tace z ozdobami, jak świece, kamienie czy muszle.

 • Poduszki i podkładki

Miękkie poduszki lub dekoracyjne podkładki mogą dodać koloru i tekstury.

 • Miniaturowe ogródki

Małe zestawy do uprawy bonsai, miniaturowe ogródki w szklanych naczyniach (terraria).

 • Szkło dekoracyjne

Kolorowe butelki, karafki, szklane kule czy inne ozdobne przedmioty ze szkła.

 • Tkaniny i zasłony

Krótkie zasłonki, lambrekiny czy dekoracyjne tkaniny zawieszone wokół parapetu.

 • Kolekcje tematyczne

Tematyczne kolekcje, takie jak muszle z podróży, kamienie szlachetne, figurki zwierząt.

 • Dekoracje sezonowe

Dekoracje na święta, zmieniające się w zależności od pory roku (np. jesienne liście, zimowe dekoracje świąteczne, wiosenne kwiaty).

Jak widzicie jest całkiem sporo możliwości, jeśli chodzi o udekorowanie parapetu. Pole do działania jest tu naprawdę szerokie i, być może, przychodzi Wam do głowy rozwiązanie, na które z kolei nie wpadliśmy my lub nasi klienci. Jesteśmy bardzo ciekawi, co zauważylibyśmy na Waszych parapetach, gdybyśmy mieli kiedyś okazją wpaść z wizytą. Kto wie, może trafi się kiedyś taka okazja?

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny. Chociaż jest to już dość oklepany frazes, to jednak w tym wypadku tak bardzo prawdziwy….

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Niestety, osiągnięcie idealnie czystych szyb bez smug może być wyzwaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka…

Okna PVC od lat cieszą się ogromną popularnością na rynku budowlanym, głównie ze względu na swoją trwałość, energooszczędność oraz atrakcyjny…