Bertrand Okna i Drzwi

Stabilność ze szkleniem statycznym na sucho

W erze dynamicznego rozwoju technologicznego wiele dziedzin przemysłu stale wdraża nowe, efektywne rozwiązania. Firma Bertrand jest tego doskonałym przykładem. Aby móc niezmiennie zapewniać najwyższą możliwą jakość stosujemy różne prestiżowe technologie. Jedną z nich jest szklenie statyczne na sucho, które polega na łączeniu profilu skrzydła i szkła za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. To dla nas standard w realizacji produktów dedykowanych na rynek amerykański.

Jakie są zalety tej metody? Przede wszystkim zwiększona stabilność wynikająca z samego procesu montażu – gdy szyba zostaje sklejona z profilem, tym samym staje się elementem statycznym. Pozwala to na tworzenie konstrukcji PVC o większych gabarytach, a także wzmocnienie sztywności konstrukcji łukowych i ukośnych.

– Szklenie statyczne na sucho, w odróżnieniu od standardowego, daje możliwość powiększenia pakietu szybowego o 2 mm – mówi Tomasz Budnik, główny technolog stolarki PVC w firmie Bertrand. – W konstrukcjach do określonej wielkości, przy zastosowaniu taśmy, można zrezygnować ze wzmocnień stalowych skrzydeł, co bezpośrednio przekłada się na poprawę współczynnika cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu kosztu okna. Nie bez znaczenia jest także fakt, że można tym samym zmniejszyć jego wagę.

Dodatkowo produkty wykonane tą metodą cechują się mniejszą potrzebą regulacji – ze względu na to, że pakiet szybowy stanowi jedność ze skrzydłem, nie opada ono pod ciężarem szyby i nie zmienia kształtu wraz z biegiem lat. Rozwiązania takie są także praktycznie bezawaryjne i stanowią inwestycję na lata.

Technologia szklenia statycznego na sucho to także lepsze parametry termiczne ze względu na obecność dodatkowo uszczelniającej taśmy oraz ochrona antywłamaniowa – zamocowana w ten sposób szyba jest trudniejsza do wybicia. Warto podkreślić, że jej wymiana nadal jest możliwa, nie ma potrzeby demontażu całego skrzydła.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…

Lubimy opowiadać Wam o naszych pracownikach i przedstawiać ich tak często, jak to tylko możliwe. Podczas lektury tego tekstu poznacie…