Bertrand Okna i Drzwi

Stabilność ze szkleniem statycznym na sucho

W erze dynamicznego rozwoju technologicznego wiele dziedzin przemysłu stale wdraża nowe, efektywne rozwiązania. Firma Bertrand jest tego doskonałym przykładem. Aby móc niezmiennie zapewniać najwyższą możliwą jakość stosujemy różne prestiżowe technologie. Jedną z nich jest szklenie statyczne na sucho, które polega na łączeniu profilu skrzydła i szkła za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. To dla nas standard w realizacji produktów dedykowanych na rynek amerykański.

Jakie są zalety tej metody? Przede wszystkim zwiększona stabilność wynikająca z samego procesu montażu – gdy szyba zostaje sklejona z profilem, tym samym staje się elementem statycznym. Pozwala to na tworzenie konstrukcji PVC o większych gabarytach, a także wzmocnienie sztywności konstrukcji łukowych i ukośnych.

– Szklenie statyczne na sucho, w odróżnieniu od standardowego, daje możliwość powiększenia pakietu szybowego o 2 mm – mówi Tomasz Budnik, główny technolog stolarki PVC w firmie Bertrand. – W konstrukcjach do określonej wielkości, przy zastosowaniu taśmy, można zrezygnować ze wzmocnień stalowych skrzydeł, co bezpośrednio przekłada się na poprawę współczynnika cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu kosztu okna. Nie bez znaczenia jest także fakt, że można tym samym zmniejszyć jego wagę.

Dodatkowo produkty wykonane tą metodą cechują się mniejszą potrzebą regulacji – ze względu na to, że pakiet szybowy stanowi jedność ze skrzydłem, nie opada ono pod ciężarem szyby i nie zmienia kształtu wraz z biegiem lat. Rozwiązania takie są także praktycznie bezawaryjne i stanowią inwestycję na lata.

Technologia szklenia statycznego na sucho to także lepsze parametry termiczne ze względu na obecność dodatkowo uszczelniającej taśmy oraz ochrona antywłamaniowa – zamocowana w ten sposób szyba jest trudniejsza do wybicia. Warto podkreślić, że jej wymiana nadal jest możliwa, nie ma potrzeby demontażu całego skrzydła.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Okna drewniane potrafią wprawić w zachwyt niejedną osobę, ale mimo tego większość klientów nie decyduje się na ich zakup. Nie…

Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny. Chociaż jest to już dość oklepany frazes, to jednak w tym wypadku tak bardzo prawdziwy….

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Niestety, osiągnięcie idealnie czystych szyb bez smug może być wyzwaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka…