Bertrand Okna i Drzwi

Bezpieczeństwo dzieci w domu – Blog producenta okien i drzwi

Bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego rodzica najważniejszą wartością. Najbezpieczniejszym miejscem dla naszych pociech wydaje się być dom. Niestety do wielu wypadków dochodzi właśnie w mieszkaniach. Wybierając okna o wysokim standardzie bezpieczeństwa praktycznie wykluczamy możliwość niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dzieci.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci

Każdy z nas – rodziców – przynajmniej raz w życiu odczuł paraliżujący strach o własne dziecko. Lata niemowlęce to obawy o zdrowie dziecka, niemal każde kaszlnięcie wywołuje palpitację serca. Kiedy dziecko nauczy się chodzić każde przejście dla pieszych, ruchliwy chodnik czy wizyta w centrum handlowym stanowi zagrożenie bezpieczeństwa naszego potomstwa. Paradoksalnie również w domu, miejscu teoretycznie najbezpieczniejszym, czyhają zagrożenia. Dlatego warto zadbać o to, aby okna spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływały na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Zwiększ dostęp światła

Właśnie rozpoczyna się najmniej słoneczny okres w ciągu roku. Większość z nas narzeka w tym czasie na złe samopoczucie, brak motywacji czy problemy ze zdrowiem. Właśnie dlatego powinniśmy dać sobie szansę na więcej promieni słonecznych montując okna o zwężonych ramach. Zwiększanie dopływu światła naturalnego wynika nie tylko z obecnych trendów w architekturze, ale również z troski o zdrowie mieszkańców. Dobrym przykładem zastosowania wąskich ram jest okno Quantix. Wysokość ramy ze skrzydłem to jedynie 103 mm, co zwiększa dostęp światła nawet o 25%. Biorąc pod uwagę charakterystykę naszego klimatu ma to realne przełożenie na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Zwróć uwagę na dźwiękoszczelność

Całoroczny problem, zwłaszcza dla osób mieszkających w centrach miast, stanowi hałas. A przecież nasz dom powinien stanowić miejsce odpoczynku dla naszych dzieci. Dobrze wiemy, że hałas w szkołach przekracza dopuszczalne normy. Odpoczynek od szkolnego gwaru jest bardzo ważny dla zdrowia dziecka, dlatego powinniśmy zadbać o możliwie najlepsze zabezpieczenie domu przed hałasem z zewnątrz.
W oknach kluczowe dla dźwiękoszczelności są odpowiednie pakiety szybowe, które dzięki połączeniu kilku szyb stanowią skuteczną barierę dla hałasu z zewnątrz. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają w centrach dużych miast, przy ruchliwych ulicach lub w okolicach lotniska. Okna to inwestycja na wiele lat, a w ciszę i spokój warto zainwestować.

PRZECZYTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE ANTYWŁAMANIOWYM OKIEN

Systemy tarasowe bez obaw o dzieci

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem są drzwi balkonowe oraz wielkogabarytowe przeszklenia. My rodzice nie jesteśmy w stanie kontrolować każdego ruchu naszej pociechy, dlatego musimy pomyśleć o zabezpieczeniu okien przed działaniem dzieci.
Jednym z większych zagrożeń są szyby w dużych oknach tarasowych. Zabawa klamką, zbyt gwałtowne uchylenie okna lub rzucenie ciężkim przedmiotem może spowodować rozbicie szyby. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie szyby zespolonej. W przypadku rozbicia szyba zmienia się w tzw. pajęczynę. Dzięki temu odłamki szkła nie zranią naszego dziecka. Takie rozwiązanie stosowane jest między innymi w centrach handlowych, gdzie witryny sklepowe w przypadku rozbicia również mogłyby zranić przechodzących Klientów.  Dodatkowym atutem takiego szklenia jest zwiększony standard antywłamaniowy. Okna wyposażone w szyby antywłamaniowe bardzo trudno rozbić nawet z użyciem ciężkich narzędzi.

Kiedy dziecko zaczyna sięgać do klamki pojawia się kolejne zagrożenie. W telewizji nie raz słyszeliśmy o wypadnięciu dziecka przez otwarte okno z wysokości kilku metrów. Jak tego uniknąć? Powinniśmy zastosować klamki z kluczykiem. Stanowią one dodatkowe utrudnienie dla dziecka. W przypadku próby włamania klamki z kluczykiem stanowią ochronę przed jednym z najczęstszych sposobów na kradzież. Podwójna korzyść sprawia, że klamki z kluczykiem to konieczność dla każdego rodzica.

Kolejnym rozwiązaniem jest blokada błędnego położenia klamki. Często niedostatecznie mocno dociskamy skrzydło podczas zmiany sposobu otwarcia. Podczas uchylenia okna możliwe jest wypięcie okna z górnego zawiasu. Dzieje się tak w przypadku, kiedy okno będzie otwarte (rozwierane). Efektem jest wrażenie, że skrzydło wypadnie z ramy i przechyli się na nas. Blokada błędnego położenia klamki na szczęście coraz częściej znajduje się w standardowej ofercie okien.

Kompleksowe rozwiązania dla bezpieczeństwa Twoich dzieci

Kupując samochód zwracamy uwagę na wiele aspektów. Chcemy, żeby nasz pojazd był przestronny oraz bezpieczny dla nas i pasażerów. Dlatego dziecko zawsze podróżuje w foteliku zapięte w pasy bezpieczeństwa. Budując dom również powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie naszych dzieci. Wybór bezpiecznych okien zmniejsza ryzyko wypadku z udziałem dziecka. Pamiętajmy, aby zapytać sprzedawcę o:

  • wąskie ramy okienne,
  • szyby dźwiękoszczelne/ antywłamaniowe,
  • wysokiej jakości klamki,
  • blokadę błędnego położenia klamki.

Te kilka rozwiązań wielokrotnie zdało egzamin u naszych Klientów, dlatego przy zakupie okien zwracajmy uwagę na każdy szczegół.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Czy można zdobyć najwyższy szczyt na świecie…nie wyjeżdżając przy tym z Polski? Można! Trzeba jednak przejechać się do Warszawy i…

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…