Bertrand Okna i Drzwi

Bezpieczeństwo dzieci w domu – Blog producenta okien i drzwi

Bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego rodzica najważniejszą wartością. Najbezpieczniejszym miejscem dla naszych pociech wydaje się być dom. Niestety do wielu wypadków dochodzi właśnie w mieszkaniach. Wybierając okna o wysokim standardzie bezpieczeństwa praktycznie wykluczamy możliwość niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dzieci.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci

Każdy z nas – rodziców – przynajmniej raz w życiu odczuł paraliżujący strach o własne dziecko. Lata niemowlęce to obawy o zdrowie dziecka, niemal każde kaszlnięcie wywołuje palpitację serca. Kiedy dziecko nauczy się chodzić każde przejście dla pieszych, ruchliwy chodnik czy wizyta w centrum handlowym stanowi zagrożenie bezpieczeństwa naszego potomstwa. Paradoksalnie również w domu, miejscu teoretycznie najbezpieczniejszym, czyhają zagrożenia. Dlatego warto zadbać o to, aby okna spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływały na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Zwiększ dostęp światła

Właśnie rozpoczyna się najmniej słoneczny okres w ciągu roku. Większość z nas narzeka w tym czasie na złe samopoczucie, brak motywacji czy problemy ze zdrowiem. Właśnie dlatego powinniśmy dać sobie szansę na więcej promieni słonecznych montując okna o zwężonych ramach. Zwiększanie dopływu światła naturalnego wynika nie tylko z obecnych trendów w architekturze, ale również z troski o zdrowie mieszkańców. Dobrym przykładem zastosowania wąskich ram jest okno Quantix. Wysokość ramy ze skrzydłem to jedynie 103 mm, co zwiększa dostęp światła nawet o 25%. Biorąc pod uwagę charakterystykę naszego klimatu ma to realne przełożenie na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Zwróć uwagę na dźwiękoszczelność

Całoroczny problem, zwłaszcza dla osób mieszkających w centrach miast, stanowi hałas. A przecież nasz dom powinien stanowić miejsce odpoczynku dla naszych dzieci. Dobrze wiemy, że hałas w szkołach przekracza dopuszczalne normy. Odpoczynek od szkolnego gwaru jest bardzo ważny dla zdrowia dziecka, dlatego powinniśmy zadbać o możliwie najlepsze zabezpieczenie domu przed hałasem z zewnątrz.
W oknach kluczowe dla dźwiękoszczelności są odpowiednie pakiety szybowe, które dzięki połączeniu kilku szyb stanowią skuteczną barierę dla hałasu z zewnątrz. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają w centrach dużych miast, przy ruchliwych ulicach lub w okolicach lotniska. Okna to inwestycja na wiele lat, a w ciszę i spokój warto zainwestować.

PRZECZYTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE ANTYWŁAMANIOWYM OKIEN

Systemy tarasowe bez obaw o dzieci

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem są drzwi balkonowe oraz wielkogabarytowe przeszklenia. My rodzice nie jesteśmy w stanie kontrolować każdego ruchu naszej pociechy, dlatego musimy pomyśleć o zabezpieczeniu okien przed działaniem dzieci.
Jednym z większych zagrożeń są szyby w dużych oknach tarasowych. Zabawa klamką, zbyt gwałtowne uchylenie okna lub rzucenie ciężkim przedmiotem może spowodować rozbicie szyby. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie szyby zespolonej. W przypadku rozbicia szyba zmienia się w tzw. pajęczynę. Dzięki temu odłamki szkła nie zranią naszego dziecka. Takie rozwiązanie stosowane jest między innymi w centrach handlowych, gdzie witryny sklepowe w przypadku rozbicia również mogłyby zranić przechodzących Klientów.  Dodatkowym atutem takiego szklenia jest zwiększony standard antywłamaniowy. Okna wyposażone w szyby antywłamaniowe bardzo trudno rozbić nawet z użyciem ciężkich narzędzi.

Kiedy dziecko zaczyna sięgać do klamki pojawia się kolejne zagrożenie. W telewizji nie raz słyszeliśmy o wypadnięciu dziecka przez otwarte okno z wysokości kilku metrów. Jak tego uniknąć? Powinniśmy zastosować klamki z kluczykiem. Stanowią one dodatkowe utrudnienie dla dziecka. W przypadku próby włamania klamki z kluczykiem stanowią ochronę przed jednym z najczęstszych sposobów na kradzież. Podwójna korzyść sprawia, że klamki z kluczykiem to konieczność dla każdego rodzica.

Kolejnym rozwiązaniem jest blokada błędnego położenia klamki. Często niedostatecznie mocno dociskamy skrzydło podczas zmiany sposobu otwarcia. Podczas uchylenia okna możliwe jest wypięcie okna z górnego zawiasu. Dzieje się tak w przypadku, kiedy okno będzie otwarte (rozwierane). Efektem jest wrażenie, że skrzydło wypadnie z ramy i przechyli się na nas. Blokada błędnego położenia klamki na szczęście coraz częściej znajduje się w standardowej ofercie okien.

Kompleksowe rozwiązania dla bezpieczeństwa Twoich dzieci

Kupując samochód zwracamy uwagę na wiele aspektów. Chcemy, żeby nasz pojazd był przestronny oraz bezpieczny dla nas i pasażerów. Dlatego dziecko zawsze podróżuje w foteliku zapięte w pasy bezpieczeństwa. Budując dom również powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie naszych dzieci. Wybór bezpiecznych okien zmniejsza ryzyko wypadku z udziałem dziecka. Pamiętajmy, aby zapytać sprzedawcę o:

  • wąskie ramy okienne,
  • szyby dźwiękoszczelne/ antywłamaniowe,
  • wysokiej jakości klamki,
  • blokadę błędnego położenia klamki.

Te kilka rozwiązań wielokrotnie zdało egzamin u naszych Klientów, dlatego przy zakupie okien zwracajmy uwagę na każdy szczegół.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Okna drewniane potrafią wprawić w zachwyt niejedną osobę, ale mimo tego większość klientów nie decyduje się na ich zakup. Nie…

Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny. Chociaż jest to już dość oklepany frazes, to jednak w tym wypadku tak bardzo prawdziwy….

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Niestety, osiągnięcie idealnie czystych szyb bez smug może być wyzwaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka…