Okna DREWNIANE

ZALEŻNIE OD PAŃSTWA POTRZEB OFERUJEMY OKNA DREWNIANE Z SERII:

STRONGLINE

STRONGLINE

Okna wykonane z drewna

SOFTLINE

SOFTLINE

Okna wykonane z drewna

okna drewniane bertrand

Zalety okien drewnianych marki BERTRAND:

01
eleganckie i estetyczne
02
trwałe i w wysokim stopniu odporne na wpływ warunków atmosferycznych
03
ciepłochłonne i energooszczędne
04
skutecznie wygłuszają hałas
05
regulują wilgotność powietrza w pomieszczeniach poprzez jej pochłanianie i oddawanie
06
ekologiczne (wykonane z naturalnego, odnawialnego materiału)
07
przyjazne dla zdrowia

IDEALNE POŁĄCZENIE

Zobacz również nowoczesny system podnoszono-przesuwny,

HST Panorama wykonany z drewna

lub drewna i aluminium.

Drewno jest sprawdzonym, eleganckim i naturalnym materiałem od wielu lat z powodzeniem stosowanym w stolarce okiennej. W naszej ofercie znajdują się okna z różnych gatunków drewna, takich jak sosna, dąb, sapeli, meranti, modrzew syberyjski i inne w zależności od wymagań klientów.

Wszyscy dążymy do tego, aby czuć się dobrze w swoim najbliższym otoczeniu. Poszukujemy przedmiotów wykonanych z naturalnych, przyjaznych człowiekowi materiałów. Takim materiałem jest z pewnością drewno. Naturalna struktura drewna jest porowata i włóknista, dlatego produkty wykonane z drewna są stabilne i wytrzymałe. Drewniane okna wyróżniają się wyjątkową elegancją, tworzą przyjemną atmosferę i zdrowy klimat. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii przygotowania drewna i jego obróbki udało nam się wydobyć najważniejsze zalety tego materiału i uzyskać stolarkę o dużym stopniu trwałości i funkcjonalności, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo jego użytkownikom.


Wysoki standard

Do produkcji stolarki okiennej drewno jest specjalnie przygotowywane, gdyż technologia produkcji profili z drewna klejonego wymusza staranne przygotowanie materiałów. Pierwszym etapem jest selekcja surowca – wybiera się najlepsze drewno, bez sęków, siwizny, przebarwień. Następnie drewno poddawane jest procesowi suszenia (do poziomu 12-13% w zależności od gatunku drewna) oraz impregnacji (przeciwgrzybicznej i przeciwpleśniowej). Po takim przygotowaniu deski klejone są trzy-, czterowarstwowo, a następnie układane w taki sposób, żeby naprężenia wewnętrzne powstające w drewnie znosiły się wzajemnie i profil pozostał prosty. Jest to obecnie najlepszy sposób na wyeliminowanie wady drewna jaką jest paczenie się pod wpływem zmiennych warunków wilgotnościowych. Po sklejeniu ma ono lepsze parametry techniczne od drewna litego o takim samym przekroju.

Na zewnętrznej stronie ramy okiennej i skrzydła umieszczono aluminiowy okapnik, który zapobiega niszczeniu elementów okna najbardziej narażonych na wpływ promieniowania UV, oraz zapewnia szczelność na przenikanie wód opadowych.

Każdy element okna jest ręcznie szlifowany i pokrywany czterema powłokami lakierniczymi najlepszej jakości. Oferujemy możliwość malowania okien farbą kryjącą w kolorach z palety RAL, lakierami transparentnymi lub półtransparentnymi (lazury). Można również zamówić okna o innej barwie od zewnątrz i innej od wewnątrz. Zastosowanie transparentnych lub półtransparentnych lakierów do drewna doskonale podkreśli naturalną fakturę, układ słojów drewna.

okna drewniane marki bertrand

FE PR EU PL v5

© 2016 BERTRAND. All Rights Reserved.