Bertrand Okna i Drzwi

Jak dobrze zamontować okno? – Porady eksperta Bertrand

Coraz częściej uświadamiamy sobie, jak ważna jest izolacyjność termiczna okien. Dlatego kupując okna wybieramy te o niskim współczynniku przenikania ciepła. Jednak, aby spełniły one swoje zadanie, muszą być prawidłowo zamontowane.

Co to jest ciepły montaż okna? Czy warto go stosować?

Aby w pełni wykorzystać możliwości termoizolacyjne nowoczesnych okien należy osadzić je bezpośrednio w warstwie ocieplenia. Jest to tzw. ciepły montaż (montaż warstwowy).

Ciepły montaż ma zminimalizować mostki termiczne (miejsca powodujące straty ciepła, powstające na styku ościeżnic z murem). Dobrą izolację termiczną połączenia okna ze ścianą należy uzupełnić o paroizolację (prócz pianki poliuretanowej wykorzystuje się taśmę paroszczelną i paro przepuszczalną).

MONTAŻ OKIEN Z ZASTOSOWANIEM FOLI PAROSZCZELNYCH I PAROPRZEPUSZCZALNYCH TZW. CIEPŁY MONTAŻ


CIEPŁY MONTAŻ (obejmuje montaż folii zewnętrznej (paroprzepuszczalnej) z paskiem butylowym i z gruntowaniem powierzchni oraz montaż folii elastycznej paroszczelnej do 100 mm od wewnątrz z gruntowaniem powierzchni).

Co oznacza montaż w pełnym systemie?

Profesjonalne uszczelnienie jest „kolektywną grą” między poszczególnymi warstwami spoiny (zewnętrzną, środkową i wewnętrzną). Dlatego wszystkie trzy warstwy muszą być traktowane jako całość i już na etapie ich planowania należy przestrzegać zasady „wewnątrz szczelniej, niż na zewnątrz”.

Warstwa zewnętrzna jako warstwa chroniąca przed negatywnym oddziaływaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Należy ją zaplanować i wykonać jako trwale odporną na działanie intensywnego deszczu i jednocześnie przepuszczającą parę wodną.
Warstwa środkowa między ramą okienną i ścianą powinna być starannie wypełniona materiałem izolacyjno-termicznym.
Warstwa wewnętrzna jako warstwa dzieląca pomieszczenie z klimatem zewnętrznym, musi być szczelna w odróżnieniu od warstwy zewnętrznej. Nie powinna przepuszczać powietrza oraz pary wodnej.

Końcowy efekt: Ciepłe i stosunkowo wilgotne powietrze z pomieszczenia nie może przedostać się do spoiny. Zapobiega to powstaniu mostków cieplnych spowodowanych wilgocią.

Metody ciepłego montażu stosowane w firmie BERTRAND zostały profesjonalnie pokazane na poniżej zamieszczonych filmach. Są dobrym przykładem jak ciepły montaż powinien wyglądać oraz jakie materiały należy zastosować.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Czy można zdobyć najwyższy szczyt na świecie…nie wyjeżdżając przy tym z Polski? Można! Trzeba jednak przejechać się do Warszawy i…

Do gamy znanych i sprawdzonych produktów firmy dołączyły nowe. Chcemy Wam je przedstawić, bo, zapewniamy, są to naprawdę warte uwagi…

Tegoroczna edycja targów NAHB International Builder’s Show rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Nasza firma już po raz szósty pojawi…