Bertrand Okna i Drzwi

Jak dobrze zamontować okno? – Porady eksperta Bertrand

Coraz częściej uświadamiamy sobie, jak ważna jest izolacyjność termiczna okien. Dlatego kupując okna wybieramy te o niskim współczynniku przenikania ciepła. Jednak, aby spełniły one swoje zadanie, muszą być prawidłowo zamontowane.

Co to jest ciepły montaż okna? Czy warto go stosować?

Aby w pełni wykorzystać możliwości termoizolacyjne nowoczesnych okien należy osadzić je bezpośrednio w warstwie ocieplenia. Jest to tzw. ciepły montaż (montaż warstwowy).

Ciepły montaż ma zminimalizować mostki termiczne (miejsca powodujące straty ciepła, powstające na styku ościeżnic z murem). Dobrą izolację termiczną połączenia okna ze ścianą należy uzupełnić o paroizolację (prócz pianki poliuretanowej wykorzystuje się taśmę paroszczelną i paro przepuszczalną).

MONTAŻ OKIEN Z ZASTOSOWANIEM FOLI PAROSZCZELNYCH I PAROPRZEPUSZCZALNYCH TZW. CIEPŁY MONTAŻ


CIEPŁY MONTAŻ (obejmuje montaż folii zewnętrznej (paroprzepuszczalnej) z paskiem butylowym i z gruntowaniem powierzchni oraz montaż folii elastycznej paroszczelnej do 100 mm od wewnątrz z gruntowaniem powierzchni).

Co oznacza montaż w pełnym systemie?

Profesjonalne uszczelnienie jest „kolektywną grą” między poszczególnymi warstwami spoiny (zewnętrzną, środkową i wewnętrzną). Dlatego wszystkie trzy warstwy muszą być traktowane jako całość i już na etapie ich planowania należy przestrzegać zasady „wewnątrz szczelniej, niż na zewnątrz”.

Warstwa zewnętrzna jako warstwa chroniąca przed negatywnym oddziaływaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Należy ją zaplanować i wykonać jako trwale odporną na działanie intensywnego deszczu i jednocześnie przepuszczającą parę wodną.
Warstwa środkowa między ramą okienną i ścianą powinna być starannie wypełniona materiałem izolacyjno-termicznym.
Warstwa wewnętrzna jako warstwa dzieląca pomieszczenie z klimatem zewnętrznym, musi być szczelna w odróżnieniu od warstwy zewnętrznej. Nie powinna przepuszczać powietrza oraz pary wodnej.

Końcowy efekt: Ciepłe i stosunkowo wilgotne powietrze z pomieszczenia nie może przedostać się do spoiny. Zapobiega to powstaniu mostków cieplnych spowodowanych wilgocią.

Metody ciepłego montażu stosowane w firmie BERTRAND zostały profesjonalnie pokazane na poniżej zamieszczonych filmach. Są dobrym przykładem jak ciepły montaż powinien wyglądać oraz jakie materiały należy zastosować.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Okna drewniane potrafią wprawić w zachwyt niejedną osobę, ale mimo tego większość klientów nie decyduje się na ich zakup. Nie…

Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny. Chociaż jest to już dość oklepany frazes, to jednak w tym wypadku tak bardzo prawdziwy….

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Niestety, osiągnięcie idealnie czystych szyb bez smug może być wyzwaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka…