Bertrand Okna i Drzwi

Jakie okna PVC wybrać? Zapytaj eksperta – Bertrand

Jakie okna PVC wybrać? Czy okna mogą chronić nasz dom przed działaniem warunków atmosferycznych? Jaki standard antywłamaniowy chroni nas przed kradzieżą? Jak wybrać odpowiednie powierzchnie oraz kolor okna? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PVC.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO

Zabezpieczenie budynku przed włamaniem to jedna z najważniejszych kwestii, nad którą trzeba się zastanowić przy wyborze okien. Statystyki jasno pokazują, że włamywacze dostają się do domów najczęściej przez okna lub drzwi balkonowe. Pomimo takich danych możliwe jest wybranie okna, które zabezpieczy mieszkanie przed kradzieżą. Należy jednak pamiętać, że o wytrzymałości okna na włamanie decyduje szereg czynników:
– zastosowanie zaczepów antywyważeniowych w komplecie z odpowiednim okuciem dla nich przygotowanym,
– szyby zabezpieczające przed włamaniem, składające się z kilku warstw,
– prawidłowy montaż okna.

Wiele firm oferuje okna wyposażone w niewystarczającą ilość zaczepów antywyważeniowych, narażając Klientów na włamania. Należy pamiętać, że ilość zaczepów powinna być dostosowana do rozmiaru okna. Przy tzw. oknie referencyjnym (wymiary 1230 x 1480 mm) spokojny sen gwarantują cztery zaczepy antywyważeniowe. Okna o takim standardzie antywłamaniowym pozwalają na pozostawienie domu bez obaw o utratę majątku. Złodzieje najczęściej nie są w stanie sforsować okien o tak wysokim poziomie antywłamaniowym. Zaskoczeni wytrzymałością okna rezygnują po kilku sekundach. 

OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

Energooszczędność to kolejna kluczowa kwestia przy wyborze okien. Budownictwo pasywne (wysoko-energooszczędne) regulowane jest nawet przez przepisy prawa. Zgodnie ze standardami cieplnymi od 2017 roku nie można wbudować w domu okien o współczynniku Uw wyższym niż 1,1 W/m2K. Co tak naprawdę oznacza ten współczynnik? Każdy zna problem nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia w okresie letnich upałów oraz przenikania zimnego powietrza w czasie jesienno – zimowym. O termoizolacyjności okna decyduje rama okna, pakiet szybowy oraz prawidłowy montaż (o istocie prawidłowego montażu pisaliśmy na naszym Blogu). Jeżeli wymienione czynniki zostaną utrzymane w standardzie pasywnym to możemy być pewni, że oszczędzimy na ogrzewaniu.  

BEZPIECZEŃSTWO, KOMFORT ORAZ NAJNOWSZE TRENDY W JEDNYM OKNIE PVC?

Dla osób szukających uniwersalnego okna idealnym rozwiązaniem jest Kombisystem PVC. W standardzie okno Kombisystem wyposażone jest w co najmniej cztery zaczepy antywyważeniowe, co realnie zmniejsza ryzyko utraty cennego majątku. Okna o większych powierzchniach wyposażane są w dodatkowe zaczepy, co wpływa na utrzymanie wysokiego poziomu ochrony.
Kombisystem to okno PVC, które może spełniać wymogi budownictwa pasywnego (wskaźnik Uw od 0,73 W/m2K). Okno PVC o tak wysokiej izolacji cieplnej to inwestycja, która w perspektywie kilku lat przyniesie nie tylko oszczędności, ale przede wszystkim poczucie komfortu termicznego mieszkańców. Każdy z nas chciałby utrzymać przyjemną temperaturę wewnątrz pomieszczenia w czasie letnich upałów. Uzyskanie tak wysokiego poziomu termoizolacji jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii:
– sześć komór w profilu okna PVC, dających głębokość ramy 83 mm,
– dodatkowa środkowa uszczelka, która poprawia termoizolacyjność całego okna (powstają trzy linie uszczelnienia),
– pianka IKD, umożliwiająca osiąganie współczynników izolacji cieplnej dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego,
– klejenie szyby na sucho (STV) poprawia statykę okna oraz stanowi alternatywę dla stalowych wzmocnień, poprawiając izolację cieplną okna.

Kiedy już wiemy, jakie okno wybrać, pozostaje kwestia wyboru powierzchni okna oraz koloru. Szeroki wybór kolorów daje nam możliwość stworzenia swojego wymarzonego domu.

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI KOLORYSTYCZNE

Obecne trendy w architekturze skłaniają producentów okien do ciągłego zwiększania swojej palety kolorystycznej. Stworzenie swojego wymarzonego okna, dopasowanego do wystroju wnętrza, elewacji budynku lub nawet koloru samochodu jest możliwe również w oknach Kombisystem PVC. Jedną z technik stosowanych do pokrycia okien PVC jest acrylcolor, technika wykorzystywana między innymi do pokrywania tylnych lamp w samochodach. Powierzchnia acrylcolor charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, grad czy nagrzewanie przez promienie słoneczne. Inwestując w okna chcemy, aby utrzymały świeżość kolorów przez wiele lat, dlatego acrylcolor jest rozwiązaniem wyjątkowym. Wykorzystanie acrylcoloru przez producentów okien jest jeszcze rzadkością, dlatego okno Kombisystem wyróżnią się na tle konkurencji swoją długowiecznością.
acrylcolor

Kolory dostępne w technologii acrylcolor 

Do pokrycia okna Kombisystem można również użyć techniki malowania ze specjalną powłoką Anti – Heat, która zmniejsza zjawisko nagrzewania się okien i drzwi. Firma BERTRAND jest jednym z niewielu producentów na rynku, który oferuje szeroki wybór powierzchni oraz kolorów malowania PVC: gładkich satynowych oraz matowych, w strukturze drobnoziarnistej (również w kolorach metalicznych) oraz w gładkich kolorach metalicznych. 

PRZYJDŹ DO NASZEGO SALONU I ZAPOZNAJ SIĘ Z SZEROKĄ PALETĄ RODZAJÓW POWIERZCHNI I KOLORÓW DLA OKIEN PVC

Okna PVC pokrywać można również okleiną, dostępną między innymi w jednym z najmodniejszych obecnie kolorów – DB 703.  Okno Kombisystem można dodatkowo wzmocnić nakładką aluminiową, która stanowi dodatkową barierę dla czynników zewnętrznych. 

ZASTOSOWANIE KOMBISYSTEM W SYSTEMACH TARASOWYCH

Połączenie wnętrza budynku z ogrodem przynosi nam wiele korzyści (o czym pisaliśmy na naszym Blogu). Ważne, aby drzwi balkonowe stanowiły jednolitą wizualnie całość z oknami. Dlatego też Kombisystem wykorzystywany jest również do konstrukcji systemów tarasowych (HST). 

hst s 90002

Kombisystem w systemie HST (wersja Design)

Kombisystem HST dostępny jest również w tzw. wersji design. Zastosowanie szerokich pakietów szklących w skrzydle stałym zwiększa powierzchnie szyby, co pozwala na większy dopływ naturalnego światła do wnętrza

KOMBISYSTEM – DLACZEGO WARTO?

Okna Kombisystem to obecnie najbardziej uniwersalne rozwiązanie wśród okien PVC. Wysoki standard antywłamaniowy, ochrona domu przed działaniem czynników atmosferycznych, zarówno pod kątem termoizolacji jak i utrzymania świeżości kolorów to zalety, które czynią ten system wyjątkowym. Wybór systemu PVC gwarantującego komfort, bezpieczeństwo oraz jakość to inwestycja na wiele lat.

Zadzwoń i zapytaj o Kombisystem

UWAGA! Potocznie używany skrót PCV jest błędny. W prawidłowym nazewnictwie używa się skrótu PVC (z ang. polyvinyl chloride). Dopuszczalny jest również skrót PCW – polichlorek winylu.

Porozmawiaj o naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego

Polecamy artykuły

Okna drewniane potrafią wprawić w zachwyt niejedną osobę, ale mimo tego większość klientów nie decyduje się na ich zakup. Nie…

Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny. Chociaż jest to już dość oklepany frazes, to jednak w tym wypadku tak bardzo prawdziwy….

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Niestety, osiągnięcie idealnie czystych szyb bez smug może być wyzwaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka…